Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

Youtube videók

Ár:
5.990 Ft
Menny.:db
Elérhetőség: Raktáron

Vizelettartási problémák? Elmúltál 50?

Prosztata PSA gyorsteszt - A megemelkedett PSA-szint mérésére, egy csepp vérből. Minden más tünet megjelenése előtt jelzi a prosztata megnagyobbodását! Így a betegség közel 100%-ban gyógyítható!

  • szűrővizsgálat otthon, egy csepp vérből, kellemetlenségek nélkül
  • megbízható eredmény 10 perc alatt,
  • egészségpénztárban elszámolható!

50 év felett teszteld prosztatád egészségét évente!

Leírás

Mi az a PSA?

A prosztataspecifikus antigén vagy PSA egy a prosztatában termelődő fehérje. Feladata, hogy az ondóváladékot folyékony állapotban tartsa. Ez a fehérje a vérben is megtalálható. A prosztata-antigén szintjének változása fontos információval szolgál a prosztata állapotáról.

Miért fontos a PSA szint rendszeres ellenőrzése?

A normálisnál magasabb PSA szint prosztata megnagyobbodásra (hipertrófiára) utal. A megnagyobbodás oka lehet jóindulatú elváltozás, pl. prosztata-gyulladás, de akár prosztatarák is. A PSA-tesztet évente legalább egyszer minden 50 év feletti férfinél célszerű elvégezni. Probléma esetén a korai felismerés nagymértékben javítja a gyógyulási esélyeket.

A Prosztata teszt előnyei:

  • gyors és egyszerű használat azonnali eredmény egy csepp vérből
  • 10 perc alatt kiértékelhető
  • otthon kényelmes körülmények között tesztelheti önmagát,
  • megbízható eredmény,
  • egészségpénztárban elszámolható.

Milyen esetekben ajánljuk a Prosztata gyorsteszt elvégzését?

  • vizelettartási problémák
  • fájdalmas vizelés
  • a vizelet lassan, akadozva távozik
  • a vizelet csak vékony sugárban jön
  • erőlködni kell a vizelet ürítéséhez
  • sűrű vizelési inger (éjszaka is fel kell kelni, akár többször is)
  • 50 év felett (érdemes évente egyszer érdemes elvégezni)
  • azoknak, akiknek családjában fordult elő prosztatarák.

A Prosztata teszttel diagnosztizálható a 4 ng/ml-nél magasabb PSA-vérszint, ami jó- vagy rosszindulatú prosztata-megnagyobbodásra utal.

Teszteld rendszeresen egészségi állapotod, hogy a negatív eredmény megnyugtathasson, vagy egy esetleges pozitív eredmény mielőbb derítsen fényt egy esetleges rendellenességre, vagy betegségre. Minél hamarabb kezeltetjük a problémát, annál hamarabb enyhülhetnek a kellemetlen tünetek. Ne feledd, egy korai felismerés mihamarabbi gyógyulást eredményezhet!

A gyorsteszt megvásárolható webáruházunkban, valamint patikákban és bioboltokban. Egészségpénztárban elszámolható termék.

A prosztatáról

A prosztata-antigént (PSA) a prosztata (dülmirigy) termeli. A prosztata a hasüregben a húgyhólyag alatt található, körülveszi a húgycsőnyílás hólyagból kivezető szakaszát és jelentős szerepet játszik az ondó termelésében. A prosztata-antigén szintjének változása fontos információval szolgál a prosztata állapotáról. Így a normál érték feletti szint patológiás elváltozásokra utalhat (jóindulatú megnagyobbodás, prosztata-gyulladás, rákos elváltozás, stb.). A PSA-tesztet célszerű elvégezni évente legalább egyszer minden 50 év feletti férfi esetében. Ha probléma adódik, egy korai felismeréssel nagymértékben javulhatnak a gyógyulási esélyek. Használatához elegendő egyetlen csepp ujjbegyből vett vérminta.

A készlet tartalma

A doboz a teszt elvégzéséhez szükséges eszközöket tartalmazza, mint:

1 db lezárt alumínium tasak, benne:

  • 1 db tesztkazetta
  • 1 db műanyag pipetta
  • 1 db páraelszívó párna

1 db steril ujjbegyszúró lándzsa a vérvételhez

1 db 1 ml puffer oldatot tartalmazó cseppentő fiola

1 db alkoholos törlőkendő

1 db használati utasítás

FIGYELEM: Az alumínium tasakot csak akkor nyissa fel, ha mindent előkészített a teszt elvégzéséhez! A páraelszívó párna nem vesz részt a tesztelési folyamatban.

A Prosztata PSA gyorsteszt CE minősítéssel rendelkezik!

Figyelmeztetések

1. Ez a teszt külsőleg használatos in vitro diagnosztikai eszköznek minősül. Ne nyeljük le egyik alkotórészét sem!

2. A teszt használata előtt figyelmesen olvassuk el a használati utasítást! A teszt csak akkor ad megbízható eredményt, ha a használata során valamennyi utasítást betartották. Szigorúan kövessük a megadott vér és puffer oldat mennyiségeket, csakúgy, mint a leolvasási időket.

3. A teszt +4 C° és +30 C° között tárolandó. Semmiképpen ne fagyasszuk le!

4. Ne használjuk a terméket, ha a csomagoláson jelzett szavatossági idő lejárt, vagy ha a belső védőcsomagolás megsérült. 5. A teszt csak egyszeri meghatározásra alkalmas, többször ne használjuk fel!

6. Gyermekek elől elzárva tartandó!

7. Használat után a teszt valamennyi tartozéka eldobható a háztartási hulladékok közé!

A gyorsteszt orvostechnikai eszköz, mely EP számlára is elszámolható. Kockázatokról olvassuk el a használati útmutatót, vagy kérdezzünk meg kezelőorvost!

Használati útmutató

1. Mossunk kezet szappannal, és öblítsük le tiszta vízzel!

2. Tépjük fel a védőcsomagolást (a bemetszésnél) és vegyük ki belőle a tesztet és a pipettát, majd dobjuk ki mind az alumínium-, mind a páraelszívó tasakokat!

3. Nyomjuk be a kis narancssárga biztonsági fülecskét a lándzsa belseje felé, amíg egy kattanást nem hallunk, jelezvén, hogy az eszköz aktiválva van.

4. Távolítsuk el a narancssárga biztonsági fülecskét egy csavaró mozdulattal.

5. Tisztítsuk le valamelyik ujjhegyet egy alkoholos vattával. Masszírozzuk az ujjbegyet lefelé, hogy megteljen vérrel.

6. Erősen szorítsuk a lándzsát a letisztított ujjbegyhez. Nyomjuk meg a kioldó gombot.

7. A lándzsa hegye a szúrást követően automatikusan és biztonságosan visszaugrik a helyére. Ne használjuk fel többször a lándzsát!

8. Masszírozzuk a megszúrt ujjbegyet a vér kibuggyanásáig.

9. Tartsuk a pipettát a vércsepphez, és engedjük, hogy a vér beszívódjon a pipettába a jelzett vonalig. Ne nyomjuk közben össze a pipetta végét! Ha nem éri el a vér a jelzést, masszírozzuk újra az ujjbegyet, hogy még egy kis mintát nyerjünk. Amennyire lehetséges, törekedjünk a légbuborék elkerüléséhez.

10. Cseppentsük a vérmintát a pipetta összenyomásával a tesztkazetta kerek mintagyűjtő ablakába az ábra szerint.

11. Várjunk, amíg a vér felszívódik a mintaablakból, majd cseppentsünk 4-5 cseppet a pufferoldatot tartalmazó fiolából ugyanoda. Hagyjuk a tesztkazettát vízszintesen, és ne mozgassuk azt.

12. Az eredményt 10 és 15 perc között olvassuk le. Ne értékeljük a tesztet 10 percen belül és 15 perc eltelte után!

Az eredmény kiértékelése

A megjelenő csíkok színintenzitása nem befolyásolja az eredményt!

1. Negatív eredmény

Csak egy csík jelenik meg a kontrollfelületen, a C jelzés alatt. Ez az eredmény azt jelenti, hogy a PSA szintje normál értékhatáron belül van.

2. Pozitív eredmény

Két csík jelenik meg a kontrollfelületen: a T és a C jelzések alatt (nem számít, ha az egyik halványabb, mint a másik). Ez az eredmény azt jelenti, hogy a vérben a PSA szintje magasabb a normálisnál. Pozitív eredmény esetén keressünk fel orvost!

3. Érvénytelen eredmény

Érvénytelen eredménynek számít, ha egyetlen csík sem jelenik meg a kontrollfelületen, illetve, ha csak a T jelzés alatt látható elszíneződött csík. Mindkét esetben értékelhetetlen a teszt, javasolt egy új gyorsteszttel megismételni a vizsgálatot.

GYIK

1. Hogyan működik a Proszta-PSA gyorsteszt?

A proszta-specifikus antigén (PSA) egy fehérje, ami a prosztata termel és a spermában választótik ki. Ez a fehérje a vérben is megtalálható. Ez utóbbi PSA szintjéből következtetni lehet a prosztata fiziológiás állapotára. A normálisnál magasabb szint prosztata megnagyobbodásra (hipertrófiára) utal. A megnagyobbodás oka lehet jóindulatú elváltozás, pl. Prosztata-gyulladás vagy rosszindulatú folyamat. Prosztata betegségek szempontjából az 50-70 éves férfiakat szűrik rendszeresen. A Prosztata-PSA gyorsteszttel diagnosztizálható a 4 ng/ml-nél magasabb PSA-vérszint, ami jó -vagy rosszindulatú prosztata megnagyobbodásra utal.

2. Mikor célszerű a tesztet elvégezni?

A Prosztata-PSA gyorsteszt a nap bármely szakában elvégezhető. Az alább felsorolt esetekben azonban el kell telnie a megjelölt időnek, hogy ne kapjunk hamis pozitív eredményt:

  • Tevékenység/Várakozási idő
  • Biciklizés/ergometria 24 óra
  • Ejakuláció 24 óra
  • Prosztata-masszázs 2-3 nap
  • Rektális ultrahang-vizsgálat 2-3 nap
  • Cisztoszkópia 1 hét
  • Uretrális prosztata-rezekció/biopszia 4-6 hét

3. Lehet-e téves az eredmény?

A kimutatott eredmények megbízhatóak, amennyiben a használati utasítás valamennyi pontját pontosan betartották. Mindemellett téves eredményt kaphat, ha a tesztkazettát nedvesség érte, illetve, ha a vérminta mennyisége kevés volt. A csomagolásban található műanyag pipetta jelzése hivatott arra, hogy az összegyűjtött vérminta elegendő legyen.

4. Hogyan értékelendő a teszt eredménye, ha a kontrollcsíkok színe, illetve színerőssége eltérő?

A szín és a színerősség nem befolyásolja a teszt kiértékelését. A csíkoknak csupán tisztán láthatóaknak és homogénnek kell lenniük. Amennyiben mindkét csík –akár csak halványan is- látható, a tesztet pozitívnak kell értékelni.

5. Mit jelez a csík a C jelzés alatt?

A C (Control) jelzés alatt megjelenő csík csak a tesztkazetta helyes működését mutatja.

6. Ha 15 perc elteltével olvasom le a tesztet, még értékelhető az eredmény?

Nem. Az eredmény a puffer oldat hozzáadásától számított 10 percet követően, de 15 percen belül olvasandó le.

7. Mit kell tennem, ha a teszt eredménye pozitív?

Amennyiben az eredmény pozitív, az azt jelenti, hogy a PSA-vérszint a normálisnál (4 ng/ml) magasabb. Ebben az esetben konzultáljunk orvosunkkal, tájékoztatva az eredményről, aki további vizsgálatok elvégzését javasolhatja!

8. Mit kell tennem, ha az eredmény negatív?

Amennyiben az eredmény negatív, az azt jelenti, hogy a PSA-vérszint 4 ng/ml-nél alacsonyabb. 50-75 éves kor között, illetve ha a rokonságban szenvedett valaki prosztatarákban, ajánlatos a tesztet évente legalább egyszer elvégezni.

9. Mennyire megbízható a Prosztata-PSA gyorsteszt?

A Prosztata-PSA teszt megbízhatóságát igazolja, hogy több mint 10 éve használják megelégedéssel professzionális (kórházi, laboratóriumi) körülmények között.

Keresés